çfarë bëjmë ne

 • PCB Assembly

  Asambleja e PCB

  Përvojë e besuar e asamblesë së PCB me mbi 20 vjet.
  Zgjidhje me një ndalesë për OEM, PCBA dhe Asamblenë me çelës
  Prototip i shpejtë Kuvendi i PCB brenda 7 ditëve
  6 linja Yamaha SMT + 2 linja montimi përmes vrimave
 • Pcb Fabrication

  Fabrication PCB

  Përvojë e besuar me mbi 20 vjet.
  Përzierje e Lartë, PCB me Vëllim të Mesëm të Ulët deri në 60 Shtresa
  Multi-layer, HDI, Mikrovalë, Metal Core PCB
  Certifikata të Cilësisë me ISO 13485 dhe IATF 16949
 • PARTS MANAGEMENT

  MENAXHIMI I PJESVE

  Lidhje të dhënash me 1000+ furnizues zyrtarë
  100% origjinale e re dhe e gjurmueshme
  Ndihmuese për 5,000,000+ përbërës
  Inspektimi rigoroz i hyrjes dhe kontrolli i cilësisë
 • DFM Service

  Shërbimi DFM

  Sistem inteligjent për zgjidhjen 3D DFA / DFM
  3 Minuta Identifikoni Çështjet e PCBA para Prodhimit.
  Sigurimi i Raporteve Gjithëpërfshirëse 3D DFA / DFM
  Përkrahni Burimin e të Dhënave CAD / Gerber
 • Functional Testing

  Testimi funksional

  Projektimi dhe furnizimi i pajisjeve automatike të provës
  "Inspektimi i AOI, inspektimi me rreze X, testimi i TIK,
  Testimi i FCT, testimi i djegies "
  Testimi i të dhënave dhe rezultatet janë të gjurmueshme
 • pcb layout

  paraqitja e PCB

  30+ Inxhinierë Layout PCB
  Nr. I shtresës maksimale: 40, Shpejtësia maksimale e sinjalit: 56G
  Hendeku minimal i kodit PIN BGA: 0,3 mm, Min L / S: 3/3 milje
  Maksimumi i Pin Pin: 160000+, Madhësia BGA Max: 60+

kush eshte kingford

 • about

SHENZHEN KINGFORD TEKNOLOGJI CO, LIMITED është një ndërmarrje e teknologjisë së lartë me prodhim inteligjent PCBA i orientuar, duke siguruar dizajnimin, prodhimin dhe përbërësit e PCB-ve, si një shërbim ndihmës për klientët tanë të ardhshëm. Hulumtimi dhe zhvillimi i pavarur i sistemit të parë të industrisë PCBA me një klikim inteligjent të kuotimit që mund të përfundojë në 10 sekonda PCB, BOM, tarifat e përpunimit, fabrika inteligjente e lidhur dhe zinxhiri i furnizimit, për të arritur renditjen e shpejtë në 3 minuta dhe 1-2 javë të dorëzimit të shpejtë.

 • about

Experience Përvojë e besuar me mbi 20 vjet.

● Keni një sistem inteligjent DFM për të zvogëluar kohën e prototipit dhe për të rritur efikasitetin e R&D.

Service Shërbimi me një ndalesë, Prodhimi dhe Montimi i PCB, Ndihmimi i Komponentëve, Shërbimi i programimit dhe Testimit të ICB.

● Asnjë kërkesë e MOQ, Përqendrohuni te vëllimi i përzierjes së lartë, të ulët dhe të mesëm.

● Sigurimi i shërbimit On-line 24 orë.

Service Shërbimi i mostrës është brenda 7 ditëve të punës!

 • about

● 2018 — Hapja e fabrikës prodhuese Shenzhen PCBA & Gardian.

● 2016 — Hapja e fabrikës së prodhimit të Hubei PCBA & Gardian.

● 2012 — Zgjerimi i biznesit në prodhimin e PCBA dhe Gardian.

● 2009 — Hapja e fabrikës së fabrikimit të pcb alumini Meizhou.

● 2005 — Certifikime të Arritura të IATF16949, ISO13485, ISO9001, ISO14001, UL IPC.

● 2004 — Hapja e fabrikës Kingford PCB- (Teknologji e mirë) në Huizhou.

● 1999 - Krijuar Kingford Technology.

 • about

Cilësia është një nga përparësitë tona kryesore.

Përmirësoni vazhdimisht nivelin e menaxhimit për t'i bërë klientët të qetë të sigurt.

Kontrolloni rreptësisht në përputhje me standardet IPC për të siguruar 100% normë të kualifikuar të cilësisë së dërgesës.

√ ISO 9001: 2015              √ ISO 14001: 2015

√  IATF 16949: 2016          √ ISO 13485: 2016  

√ UL (E352816)                Member Anëtar i IPC

 • about

Vizioni: Të jesh një mik i besuar i klientëve globalë. Të japë vlera maksimale për klientët, punonjësit dhe aksionarët.

 

Misioni: Të sigurojë shërbime me cilësi të lartë, në kohë dhe të kënaqshme për prodhimin dhe montimin e PCB.

për cilën industri punojmë

Kingford mbështet klientët dhe u siguron atyre zgjidhje të plotë për të gjithë ciklin jetësor të produktit të përbërësve dhe sistemeve elektronike. Ne kemi të gjitha aftësitë dhe ekspertizën e nevojshme për të këshilluar klientët mbi çështjet e menaxhimit të teknologjisë, duke filluar nga fillimi i fazës së dizajnit të produktit deri në dhe duke përfshirë fazën e fundit të jetës së një produkti; dhe ne e bëjmë këtë në bazë të parimit të kostos totale më të mirë të pronësisë.

si bejme

rekomanduese

 • -Madison

  Më shumë se një herë ne porositëm montimin e pllakave të qarqeve të shtypura nga KINGFORD Instalimi i smd dhe dip. Sa herë që kemi marrë borde me cilësi të shkëlqyera. Asnjëherë nuk ka pasur martesë. Especiallyshtë veçanërisht e këndshme që porosia të përmbushej gjithmonë në kohë. Gjithçka është në kohë, dhe për këtë arsye afatet tuaja nuk duhet të shtyhen

  -Madison
 • -Andrew

  Zgjedhja e një kontraktori, ne u përqendruam në përvojën dhe profesionalizmin e partnerit tonë të ardhshëm. KINGFORD ka përmbushur plotësisht pritjet tona në organizimin e blerjes së komponentëve, prodhimin dhe montimin e bordeve të qarqeve të shtypura. Shpresojmë për bashkëpunim të mëtejshëm të frytshëm!

  -Endrew

na kontaktoni