што правиме

 • PCB Assembly

  Собрание на ПХБ

  Доверливо искуство со склопување на PCB со над 20 години.
  Едношалтерско решение за OEM, PCBA и собранието со клуч-клуч
  Брз прототип собрание на PCB во рок од 7 дена
  6 линии на Јамаха SMT + 2 линии со склопување низ дупки
 • Pcb Fabrication

  Изработка на PCB

  Доверливо искуство со над 20 години.
  PCB со висок микс, низок и среден волумен до 60 слоеви
  Повеќеслоен, HDI, микробранова печка, метал јадро PCB
  Сертификати за квалитет со ISO 13485 и IATF 16949
 • PARTS MANAGEMENT

  УПРАВУВАЕ ДЕЛОВИ

  Врски со базата на податоци со 1000+ официјални добавувачи
  100% оригинално ново и следливо
  Извори на 5.000.000+ компоненти
  Ригорозна инспекција и контрола на квалитетот
 • DFM Service

  Услуга ДФМ

  Интелигентен систем за 3Д решенија за DFA / DFM
  3 минути Идентификувајте ги проблемите со PCBA пред производството.
  Обезбедување сеопфатни 3Д извештаи за DFA / DFM
  Поддржете го изворот на податоци CAD / Gerber
 • Functional Testing

  Функционално тестирање

  Дизајн и снабдување со автоматска тест-свирка / тела
  "Инспекција на АОИ, рендгенска инспекција, ИКТ тестирање,
  Тестирање на FCT, тестирање на согорување “
  Тестирањето на записите и резултатите се следат
 • pcb layout

  изглед на PCB

  30+ инженери за распоред на PCB
  Макс слој број: 40, максимална брзина на сигналот: 56G
  Минимален јаз на BGA PIN: 0,3 mm, мин L / S: 3/3 милји
  Макс пин количина: 160000+, максимум количина BGA: 60+

кој е Кингфорд

 • about

SHENZHEN KINGFORD TECHNOLOGY CO., LIMITED е високо-технолошко претпријатие со PCBA интелигентно производство ориентирано, обезбедувајќи дизајн, производство и компоненти за PCB како набавка на помошна услуга за нашите потенцијални клиенти. Независно истражување и развој на првиот PCBA индустриски интелигентен систем за цитати со еден клик во индустријата што може да се заврши за 10 секунди PCB, BOM, такси за обработка, синхроно поврзани Интелигентни постројки и синџир на снабдување, за да се постигне брзо нарачување за 3 минути и 1-2 недели на брза испорака.

 • about

● Доверливо искуство со над 20 години.

● Имајте паметен систем DFM за да ги намалите прототипите и да ја зголемите ефикасноста на R&D.

● Едношалтерска услуга, производство и монтажа на PCB, извори на компоненти, програма за ИЦ програмирање и тестирање.

● Без барање за MOQ, фокусирајте се на голема мешавина, низок и среден волумен.

● Обезбедување 24-часовна on-line услуга.

Service Услугата за примерок е во рок од 7 работни дена!

 • about

● 2018 - Отворање на фабриката за производство на Шенжен ПЦБА и клуч на рака.

● 2016 година - Отворање на фабриката за производство на Хубеи PCBA и клуч на рака.

2012 — - Проширување на бизнисот во производство на PCBA и клуч на рака.

● 2009 година - Отворање на фабриката за изработка на алуминиум PCB во Meizhou.

● 2005 година - Постигнати сертификати на IATF16949, ISO13485, ISO9001, ISO14001, UL IPC.

● 2004 година - Отворање на фабриката Кингфорд ПЦБ- (добро-технолошка) во Хуижоу.

● 1999 година - основана Кингфорд технологија.

 • about

Квалитетот е еден од нашите главни приоритети.

Континуирано подобрувајте го нивото на управување за да ги направите клиентите сигурни.

Строга контрола во согласност со IPC стандардите за да се обезбеди 100% квалификувана стапка на квалитет на пратка.

√ ISO 9001: 2015              √ ISO 14001: 2015

√  IATF 16949: 2016 година          √ ISO 13485: 2016  

√ UL (E352816)                Member член на IPC

 • about

Визија: Да биде доверлив пријател на глобалните клиенти. Да се ​​испорача максимална вредност за клиентите, вработените и акционерите.

 

Мисија: Да обезбеди квалитетни, навремени и задоволителни услуги за производство и монтажа на PCB.

за која индустрија работиме

Кингфорд ги поддржува клиентите и им обезбедува решенија за целосна услуга за целиот животен век на производот на електронски компоненти и системи. Ги имаме сите потребни вештини и експертиза за да ги советуваме клиентите за прашања поврзани со управувањето со технологијата, почнувајќи од почетокот на фазата на дизајнирање на производот, па сè до фазата на крајот на животот на производот; и тоа го правиме врз основа на принципот најдобра вкупна цена на сопственост.

како правиме

препорака

 • -Madison

  Повеќе од еднаш нарачавме склопување на плочи за печатени кола од KINGFORD Инсталација на smd и dip. Секој пат кога добивавме табли со одличен квалитет. Никогаш немало брак. Особено е пријатно што нарачката секогаш се исполнуваше на време. Сè е на време, и затоа вашите рокови не мора да се одложуваат

  -Медисон
 • -Andrew

  Избор на изведувач, ние се фокусиравме на искуството и професионалноста на нашиот иден партнер. КИНГФОРД целосно ги исполни нашите очекувања при организирање на набавка на компоненти, производство и монтажа на печатени плочки. Се надеваме на понатамошна плодна соработка!

  -Андру

Контактирајте не

 • Адреса: 3-ти кат, зграда А1, трета индустриска зона Фукиао, Фујонг, област Баоан, Шенжен, Кина
 • Телефон: + 86-18929306972
 • Факс: +86 (755) 23314590
 • Е-пошта: sales@kingfordpcb.com
 • Веб:Кингфордpcb.com